Kandıra Belediyesi Kasım Ayı Meclisi Toplandı

Kandıra Belediyesi Kasım Ayı meclis toplantısı belediye binasında bulunan meclis salonunda gerçekleştirildi. Başkan Adnan Turan’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında Kandıra Belediyesi 2020 Yılı Gelir tarifesi raporu görüşüldü.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kandıra Belediyesi Kasım Ayı meclis toplantısı belediye binasında bulunan meclis salonunda gerçekleştirildi.

Başkan Adnan Turan’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında Kandıra Belediyesi 2020 Yılı Gelir tarifesi raporu görüşüldü.

İyi Parti grubu gelir tarifesi ile ilgili görüşmede Turan Güneş ve Namazgah gibi belediye düğün salonlarının ücretlerine zam gelmemesi noktasında öneride bulundu.

Muhalefetin önerisine karşılık Başkan Turan, “Belediyeler kâr amacı güden kurumlar değil bir gelir gider bütçesi var. Bütçemizi geçen yılın bütçesine göre yapıyorsak bazı kalemlerde de oynama yapmamız gerekir ifadelerini kullandı.

Çok tartışılan Sungurlu Barajı ile ilgili de konuşan muhalefet sıraları yerleşim yerleri ve tarım arazilerinin su altında kalmasını istemediklerini söylediler.

Başkan Turan Sungurlu Barajı’nın ilçeye ve bölgeye faydalı olacağı cevabını yineledi. Devlet Su İşleri’nin yapacağı projede halkın hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğini söyledi.

Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen “Araman Mahallesi 120 ada 11 parsel ile 13 parselin takası “hakkındaki rapor oy birliğiyle görüşüldü.

Yıl sonu ödenek işlemleri için ödenek aktarılmasının görüşüldüğü mecliste Kefken Mahallesi Kadastro Çalışmaları için bilirkişi belirlenmesi de oy birliğiyle komisyona havale edildi.

Meclis gündeminin görüşülmesinin ardından yılın son meclis toplantısının tarihi 2 Aralık Pazartesi saat 16.00   olarak belirlendi.04 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kulis Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kulis Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli TV'yi Genellikle Hangi Platformdan İzliyorsunuz?