SANTEK Kapılarını Açtı

6. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK) Uluslararası Fuar Merkezi’nde (İnterteks Fuar Alanı) kapılarını açtı. 6-9 Kasım arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olacak fuarın resmi açılış töreni protokolün geniş katılımıyla gerçekleşti. Kocaeli Sanayi Odası (KSO) iş birliğindeki fuara; Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) destek ve

Büyütmek için resme tıklayın

6. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı kapılarını Uluslararası Fuar Merkezi’ nde açtı. 9 Kasım’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan dev fuarda, firmalar ikili görüşmeler yapabilecek. SANTEK’te hedef 35 bin ziyaretçiyi ağırlamak.

6. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK) Uluslararası Fuar Merkezi’nde (İnterteks Fuar Alanı) kapılarını açtı. 6-9 Kasım arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olacak fuarın resmi açılış töreni protokolün geniş katılımıyla gerçekleşti. Kocaeli Sanayi Odası (KSO) iş birliğindeki fuara; Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) destek veriyor.

 

Açılışa; Vali Hüseyin Aksoy, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu diğer oda başkanları, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, kaymakamlar, belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Savunma ve savunma yan sanayi, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, enerji, elektrik elektronik ve otomasyon, robotik otomasyon, üretim makineleri ve imalat endüstrisi, demir çelik ve demir dışı metaller, kaynak teknolojileri, liman tersane ve gemi sanayi, lojistik, kimya sanayi, istifleme teknolojileri gibi alanlarda faaliyet gösteren 111 firma fuarda stant açtı. TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz programın açılış konuşmasında, “6 yıl önce büyük bir vizyonla yola çıkıldı. Bu fuar birliğimizin bölgemize neler katabileceğinin en büyük göstergesi oldu. Fuarımızda savunma sanayine katkı sunan en gözde temsilcilerimiz yer alıyor. 175 iş insanı fuarımız kapsamında misafirimiz olacak. Misafirlerimiz iş bağlantıları oluşturacak” dedi.

 

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ise şu ifadeleri kullandı: “-SANTEK, kısa zamanda sanayi ve teknoloji sektörünün buluşma noktası oldu. Bu yıl da fuarımızda Türkiye’nin önemli sanayi firmalarına ve savunma sanayi kurum ve kuruluşlarına ev sahipliği yapıyor. 2013 yılından beri fuarımızın ziyaretçi ve katılımcı sayısı artarak devam etti. Bu yılki firmaların 53 tanesi Kocaeli, 56 tanesi il dışı (Balıkesir 10, Bursa 2, İstanbul 22, Sakarya 22), 10 tanesi Marmara Bölgesi dışından (Ankara 7, Eskişehir 2, Konya 1, Mersin 1). Hedef, ilginin arttığı fuarda 35 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi.”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise şu ifadeleri kullandı: “-Kocaeli büyük ve güçlü bir şehir. Emin adımlarla geleceğe doğru yürüyoruz. Kurumlar arası işbirliği açısında baktığınızda Kocaeli geleceğe çok daha güçlü bir şekilde yürüyecek. Kocaeli, Türkiye için ekonomi başkenti olma noktasında adımlar atıyor. Turizmle alakalı adımlarla da iyi işler yapacağız. 2 üniversitemiz var, belki bu sayı daha da artabilir. Bu tür organizasyonlar kentimize zenginlik katıyor.” Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de Kocaeli’nin sanayinin kalbinin attığı yer olduğunu belirtirken Vali Aksoy da, “Kocaeli 236’sı yabancı sermaye olmak üzere 2 bin 588 sanayi kapasiteli işletmeye sahip” ifadelerine yer verdi. Ardından fuarın açılışı yapıldı. 9 Kasım’a kadar açı kalacak fuarda firmalar ikili görüşmeler yapabilecek.

06 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kulis Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kulis Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli TV'yi Genellikle Hangi Platformdan İzliyorsunuz?